Často kladené otázky

Po přihlášení už nemusíte s každou další objednávkou vyplňovat fakturační a doručovací údaje. Ušetřený čas můžete využít například k dalšímu prozkoumání našeho Rybího tržiště. Zároveň budete mít přehled o svých nedávných objednávkách i všech detailech ve vašem účtu.

Před samotným odesláním  zboží je velmi důležitá telefonická komunikace, při které společně domluvíme a sladíme termín doručení. Standardně je pak zboží doručováno následující pracovní den po dni expedování. Více o dopravě.

Osobní vyzvednutí je samozřejmě možné a to po předchozí domluvě každý všední den od 8:00 do 16:00 hodin přímo v sídle naší společnosti na adrese: KIMBEX, s.r.o., Šalounova 326/40, 703 00, Ostrava – Vítkovice.

Pro dokončení objednávky lze vybrat z několika způsobů plateb: na dobírku při převzetí zboží či bezhotovostně platební kartou prostřednictvím zabezpečené internetové platební brány ČSOB. Více o způsobech placení.

Každou vaši objednávku před expedicí vždy pečlivě balíme do polystyrenové krabice. V ní je zboží pečlivě zasypáno suchým ledem. A právě suchý led zaručí, že ryby do vašeho mrazáku doputují v hluboce zamrazeném stavu, přesně k vaší spokojenosti.

Pokud máte při převzetí zásilky podezření na porušení, které mohlo zapříčinit rozmrazení zboží, doporučujeme takovou zásilku od dopravce odmítnou a vyplnit záznam o poškození. Více o přepravě, doručení a převzetí zboží.

Pokud se stane, že v balíku objevíte zboží, které jste si neobjednali, je špatně zabaleno, osychá nebo je špatně zamrazeno, neprodleně po tomto odhalení nás informujte na e-mail office@kimbex.cz a společně domluvíme další postup. Více o přepravě, doručení a převzetí zboží.

Informace o alergenech naleznete jak v popisku daného výrobku, tak na samotném obalu. Obecně však platí, že všechny naše výrobky obsahují ryby. U mořských specialit se mohou vyskytnou také alergeny jako jsou korýši, měkkýši, sója nebo lepek.

Glazování je technologický proces, který ochraňuje mrazené rybí maso před vysušením, oxidací a ztrátou chuti. Rybí maso se zkropí tenkou vrstvou vody, která po zmrznutí vytvoří ochranou slupku, tedy glazuru. Za glazuru u nás rozhodně neplatíte!

Jednoduše řečeno, pokud se při nákupu setkáte s pojmem „neegalizovaný“, pak to znamená, že každý kus výrobku má jinou váhu. Jeho cenu pak uvádíme za jeden kilogram. Pokud rybu s takovým označením objednáte, spojíme se s vámi a sdělíme vám přesné informace o momentálních skladových zásobách a gramáži ryb a společně objednávku doladíme k vaší spokojenosti. Následně jste informování také o přesné ceně.

Na obalech mrazených výrobků bývá v mnoha případech uvedeno pouze datum trvanlivosti, nikoliv datum výroby. Všechny naše výrobky mají na etiketě uvedeno kromě zmíněného data minimální trvanlivosti také datum výroby a datum zamrazení. Tak poznáte, zda i mrazená ryba je opravdu „čerstvá“!

Informaci o tom, zda vybraný produkt můžou konzumovat i vaše děti naleznete vždy v popisku. U všech produktů, které pro děti nejsou vhodné tuto informaci uvádíme tučně. Buďte proto pečliví a pokud si nejste jisti, popisky si pořádně přečtěte.

Mezi speciality, které svým dětem do tří let věku rozhodně nedávejte, patří například krevety, surimi tyčinky, sépiové kroužky, kousky po galicijsku, saláty z wakame řasy apod.

V případě, že si nebudete s výběrem vědět rady, nás neváhejte kontaktovat na email office@kimbex.cz

Nemusíte se bát, zamrazením jsou všichni případní paraziti zničeni a stávají se z nich bílkoviny.